China Keemun Mao Feng – rarytas z prowincji Anhui

 

China Keemun Mao Feng to herbata czarna klasyczna.

Herbata ta uznawana jest za jedną z najciekawszych wśród herbat chińskich. Produkuje się ją w prowincji Anhui.

Cienkie, sprężyste listki mają subtelny, lekko dymny, wykwintny zapach. Jest nieco łagodniejsza w smaku od klasycznego Keemun.

Herbatę Keemun po raz pierwszy wyprodukowano ją w 1875 roku. Najlepsze odmiany Keemun uznawane są za jedne z najznakomitszych czarnych herbat świata.

Oryginalna herbata Keemun pochodzi z wyłącznie z górzystego regionu Qimen leżącego na południu prowincji Anhiu. Region ten znany jest z umarkowanego klimatu i obfitych opadów deszczu, które powodują wysokość powietrza i częste mgły, co jest istotnym czynnikiem wpływającym na powstawanie najlepszych gatunków herbat.

Herbata Keemun Mao Feng to wyjątkowy, ręcznie produkowany rarytas. Pawia się na rynku w niewielkich ilościach. Ma wspaniały, łagodny miodowo-czekoladowy zapach, który zachowuje po zaparzeniu. Napar charakteryzuje się bogatym, dymnym aromatem.

Herbata Keemun Mao Feng smakuje najlepiej kiedy jest parzona nie dłużej niż 3 minuty, ale co ciekawe, dłuższe parzenie nie sprawia, że ta herbata gorzknieje.

Zbiory odbywają na przeomie wiosny i lata – od maja do końca czerwca.

Parzenie:

  • należy parzyć białym wrzątkiem,
  • czas parzenia uzależniony jest od preferencji smakowych – parzenie 3 minutowe uwydatnia złożony bukiet aromatyczny, 5 minutowe zwiększa esencjonalość naparu,
  • poprawnie przygotowany napar powinien być delikatnie bordowy,

Więcej o prawidłowym parzeniu herbaty tutaj.

Osobiście polecam degustować bez dodatku mleka i cukru.

Herbate Keemun Mao Feng oraz wiele innych możesz nabyć w naszej herbaciarni – zapraszamy tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here