Japan Kokeicha – zielona herbata, która się rozpuszcza

 

Wyjątkowa, zielona japońska herbata typu sencha pochodząca z prefektury Shizuoka. Listki przechodzą bardzo ciekawy proces produkcji. Przed etapem suszenia miażdży się je, a otrzymany proszek łączy się z mączką ryżową i odrobiną wody. Następnie uzyskana masa jest prasowana i cięta. W konsekwencji otrzymuje się „listki” przypominające igiełki jodłowe.

Po ich zaparzeniu otrzymany napar przybiera oliwkowo-cytrynową barwę i cechuje go lekkie zmętnienie wynikające z obecności mąki ryżowej. W smaku dominuje świeżość z lekkim morskim akcentem.

Mimo, że jest to herbata typu sencha, to moc jest na umiarkowanym poziomie. Z pewnością zaintryguje osoby poszukujące nowych wrażeń.

Parzymy ją w zasadzie tak, jak większość herbat zielonych:

  • Listki zalewamy przegotowaną i ostudzoną wodą o temperaturze 80 – 85 stopni C, parzymy 2-3 minuty. Na imbryk 0,5l potrzebujemy około 3g.

Japan Kokeicha jest doceniana przez miłośników herbat japońskich i nie tylko. Dużym atutem tej herbaty jest możliwość kilkukrotnego parzenia listków, aż do ich całkowitego rozpuszczenia.

Podobnie jak Matcha, rozpuszcza się w naparze, czyniąc go pełnym witamin i związków mineralnych. Jest również bogatym źródłem polifenoli, dlatego też sięgają po nią osoby dbające o zdrowie i szukające naturalnych sposobów na poprawę kondycji.

Polecam również wykorzystanie Kokeichy w kuchni – świetnie sprawdzi się jako dodatek do koktajli czy deserów. Wyśmienita po posiłku, usprawni procesy trawienne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here