Mydło z Olejem z Marchwi

 

Dziś prezentuje Wam jedno z moich ulubionych mydeł – Delikatne mydło nawilżające z dodatkiem Oleju z Nasion Marchwi. Jest uzyskiwany z tłoczenia na zimno nasion marchwi, dodatkową jego zaletą jest to, że jest nierafinowany.

Olej z nasion marchwi to mało popularny, ale bardzo wartościowy olej, którego nie należy mylić z częściej spotykanym olejowym maceratem z korzenia marchwi o intensywnym, pomarańczowym kolorze i zupełnie innych właściwościach.

Olej z nasion marchwi otrzymywany jest z małych nasion kwiatów dzikiej marchwi. Jest to wersja oleju w pełni naturalna, zimnotłoczona i nierafinowana, która zachowuje naturalny kolor i zapach charakterystyczny dla tego oleju. Ma on kolor żółto-zielony i typowy, ziołowo-korzenny zapach.

Dlaczego wybrałam Olej z Nasion Marchwi? Otóż:

  • to niezwykle delikatny olej dla skóry o dużych właściwościach utrzymywania nawilżenia w komórkach naskórka. Dzięki tym zdolnościom, olej z nasion marchwi jest polecany szczególnie dla cery suchej, zniszczonej.
  • dzięki wysokiej zawartości witamin z grupy B, witaminy E, A oraz bogactwie minerałów olej ma działanie przeciwwirusowe i antyseptyczne.
  • Pomaga w leczeniu egzemy, poparzeń słonecznych oraz drobnych skaleczeń i ranek.
  • dodatkową zaletą oleju z nasion marchwi jest wysoka zawartość beta- karotenu, który nie tylko nawilża, rozświetla i odżywia naskórek ale również poprawia koloryt skóry sprawiając, że cera staje się jedwabista o delikatnym brzoskwiniowym zdrowym odcieniu.
  • ma piękną zółto-zieloną barwę i delikatny, ziołowo-korzenny zapach;

Mydło to jest tak delikatne, że z powodzeniem można myć nim dzieci i niemowlęta. Ze względu na dużą ilość gliceryny, ma właściwości nawilżające. Daje bogatą, gęstą pianę.

Jak zrobić je w domu? Oto prosty przepis tutaj.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here